General Mobile Etab 4 Tablete Orijinal ROM Yükleme

General Mobile Etab 4 ve Etab 5 tabletlere orijinal rom yükleme adımları.

 

Etab 4 (Yandan Şarjlı) ve (Alttan Şarjlı) Cihazlara ROM yükleme;

 1. Öncelikle size ait olan tabletin özelliğine göre uygun olan ROM’u bilgisayarımıza indiriyor ve ZİP dosyasını açıyoruz.
  1. ETAB4 (ALTTAN ŞARJLI)
  2. ETAB4 (YANDAN ŞARJLI)
 2. Tabletimiz kapalı konumda ve Bilgisayara Bağlamadan Ses Açma (Ses +) ve Güç (Power) tuşuna aynı anda ekrana GENERAL MOBİLE yazısı gelene kadar basıyoruz.
 3. Tabletimiz Kurtarma ekranında açılacaktır. Normal açılırsa tableti kapatıp 2. adımı tekrar deniyoruz.
 4. Tablet kurtarma ekranında açıldıktan sonra USB (Şarj Kablosu) ile bilgisayara bağlıyoruz. Bilgisayar sürücülerini otomatik yükleyecektir.
 5. Bilgisayar otomatik tanımazsa;
  1. Bilgisayara Sağ tıklayıp Özellikler ve sonra Aygıt Yöneticisi
  2. Diğer Aygıtlar altında Etab4 görülecektir. Sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir 
  3. Sürücü Yazılımı İçin Bilgisayarımı Tara seçeneği  GÖZAT  açmış olduğumuz ZİP dosyasının içinde bulunan usb_driver klasöründe android_winusb dosyasını seçerek Tamam İleri diyerek tableti bilgisayarımıza tanıtıyoruz.
 6. Zip dosyasından çıkarmış olduğumuz dosyanın içinde yer alan firmware_update_pctool klasörünü açıp ThinkDownloader uygulamasını çalıştırıyoruz.
 7. Çalışan ThinkDownloader uygulamasında FİLE FİND‘e basarak  fatihVE_mehmet-ota-GMM04.UDC27-signed ZİP  dosyasını seçiyoruz.
 8. Uygulamada en üst satırda tabletin Seri Numarası ve Sideload Mode yazısı çıkacaktır.
 9. Firmware Update tuşuna basarak ROM’un %100 yüklenmesini bekliyoruz.
 10. Tablet ekranında Sitem Yüklendi uyarısı geldikten sonra SYSTEM REBOOT NOW seçeneğini seçip GÜÇ (POWER) tuşuna1 kere basıp tabletimizin açılmasını bekliyoruz yeniden başlama işlemi biraz uzun sürebilir.

18 thoughts on “General Mobile Etab 4 Tablete Orijinal ROM Yükleme

 1. Merhaba, uzun zaman önce cihazıma Custom Recovery (TWRP) yüklemiştim, sonrasında kurcalarken yanlışlıkla yazılım dosyalarını sildim ve cihaz recovery ekranı haricinde açılmıyor (general mobile yazısında kalıyor). Şimdi bu rehberi görünce şansımı denemek istedim, recovery ekranında ne yaptım ne ettiysem tableti görmedi bilgisayar. Farklı farklı bilgisayarlarda denedim hepsinde aynı problem. General mobile yazısının olduğu kısımda donanım olarak algılanıyor ama bu sefer de driver yüklememe izin vermiyor bi türlü. Günlerdir uğraşıyorum çözmek için ama bi yol bulamadım. Yardımcı olabilme imkanınız var mıdır?

 2. E-tab 4 yandan şarjlı rom yükledim,kablosuz bağlantı var fakat internete girilmiyor,play store çalışmıyor
  tablet çöp oldu başka romda yükleyemiyorum,var mı yardımcı olacak,keşke yüklemeseydim orjinal mdm li daha iyiydi en azından internete giriyordu.

 3. ürün kablosuz bağlantı yapılmıyor.4,2.2 sürümü yükledim ama hiç bir uygulama çalışmıyor.

 4. merhabalar. e tab4 alttan şarjlı için rom yükledim. tablet açılmıyor ve sürekli “maalesef EBA SSO durdu” uyarısı veriyor. tamam diyorum yine aynı. bu döngüde kaldı tablet. 4 kez kurdum ama değişmiyor. çözümü nedir

  1. Tabletinizi Kapatınız.
   Ses yükseltme tuşuna basılı tutarken Power tuşuna basınız.
   General mobile yazısı geldiğinde elinizi tuşlardan çekebilirsiniz.
   Ekrana Andriod robotu geldiğinde Power tuşuna 1 defa basınız gelmezse diğer adımdan devam ediniz.
   Recovery seçenekleri ekrana geldiğinde açılan ekranda Ses kısma tuşu ile Wipe/Data factory reset‘i seçip Power tuşuna basınız.
   Yes seçip Power tuşuna basınız.
   Gelen ekranda reboot system now seçeneğini seçip Power tuşuna basınız.
   Format işleminiz gerçekleşmiştir.
   https://www.bilgisayartablet.com/tablet/tablete-format-atma-asamalari/

   1. burdaki romu kurdum fakat kablosuz açılmıyor ne yaparsam yapayım kapalıdan açık konuma gelmiyor. kablosuz açılıyor… yazıyor ama açılmıyor ne yaptıysam olmadı lütfen yardım edin

     1. aynı sorun bendede oldu.kablosuz ağ ve bluetooth açılmıyor. tableti sıfıraldım .herşeyi denedim .olmuyor acil yardımm

Soru Sor - Cevap Yaz