General Mobile Etab 5 Tablete 5.1 ROM Yükleme

General Mobile Etab 4 ve Etab 5 tabletlere orijinal rom yükleme adımları.

 

Etab 5 Cihazlara Orijinal ve 5.1 ROM yükleme;

 1. Öncelikle size ait olan tabletin özelliğine göre uygun olan ROM’u bilgisayarımıza indiriyor ve ZİP dosyasını açıyoruz.
  1. E-Tab 5 Android Lolipop 5.1 İçin Tıklayınız
  2. E-Tab 5 Fatih Projesi Orijinal İçin Tıklayınız  
 2. Tableti kapalı konumda Bilgisayara Bağlayın. Kapalı Olmasına Dikkat Edin.
 3. Zip dosyasından çıkarmış olduğumuz dosyanın içinde yer alan etab5-lolipop-yukleyici klasörünü açıp flash_tool.exe uygulamasını çalıştırıyoruz.
 4. Çalışan flash_tool.exe uygulamasında “Download Agent” butonuna tıklayıp “etab5-lolipop-yukleyici”  klasörünün içindeki “MTK_AllInOne_DA.bin dosyasını seçiyoruz.
 5. Scatter-loading” butonuna tıklayıp “etab5-lolipop-yukleyici”  klasörünün içindeki “MT6592_Android_scatter” dosyasını seçiyoruz.
 6. Download Only” seçerek üst kısımdaki “Download” butonuna basıyoruz.
 7. Dosyalar sıralandıktan sonra GÜÇ (POWER) tuşuna basıp tabletimizin açınca dosyalar yüklenmeye başlayacaktır.
 8. Dosya yüklemesi bitince ekrana ONAY simgesi çıkacaktır. Tabletimize 5.1 yüklenmiştir bilgisayardan bağlantıyı çıkartabilirsiniz.
 9. GÜÇ (POWER) tuşuna1 kere basıp tabletimizin açılmasını bekliyoruz yeniden başlama işlemi biraz uzun sürebilir.

Açıldıktan sonra PİL göstergesinin hatalı göstermesi durumunda yapılacaklar.

  1. Ayarlar – Tablet Hakkında bölümünde “Derleme Numarası” yazan yerin üzerine 7 defa tıklayarak “Artık siz bir geliştiricisiniz” mesajını alınız.
  2. Ayarlar – Geliştirici Seçenekleri bölümünde “USB hata ayıklaması” bölümünün seçili işaretini kaldırıp ardından tekrar işaretleyin.
  3. Bu işlemleri yaptıktan sonra tabletinizi kapatıp açın. Tableti açtıktan sonra tablet internete bağlı 5 dakika açık bekleyin. Böylece “Play Store” kendisini güncelleyecektir.
  4. Artık tabletinizi kullanabilirsiniz.
  5. EBA ve ZOOM Uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz.

General Mobile Etab 4 Tablete Orijinal ROM Yükleme

12 thoughts on “General Mobile Etab 5 Tablete 5.1 ROM Yükleme

 1. Cihaza Android 5 kurdum sorunsuz kullanırken fabrika ayarlarına dönmem gerekiyordu. Fabrika ayarlarına twrp’den döndüm, cihaz Android yazısında kalıyor. Ne yapabilirim?

 2. power tuşuna basınca yükleme başlamıyor tablet normal bir şekilde açılıyor, hata nerede? anlatımda bir eksiklik var sanki. yüklemenin başlaması için tableti yükleme/ download modu gibi bir moda almak gerekiyor sanırım bu anlatılmamış?

   1. Anlatımda yanlışlık var. Download’a tıkladıktan sonra tableti kapalı haldeyken bilgisayara bağlayacağız. Yükleme bitip ok işareti çıktığında tabletin bilgisayarla bağlantısını kesip normal bir şekilde açacağız.
    Anlatımda tabletin bilgisayara bağlanacağı yazmamış. Download’a bastıktan sonra tableti açın yazılmış. Yazılım telepati yoluyla mı yüklenecek 😀

Soru Sor - Cevap Yaz