FS-6530 Muhtelif Kağıt Sıkıştırma Hataları

JAM XXX-Muhtelif kağıt sıkıştırma hataları,

Adım 1:

Kullanıcıya sorunuz, kullandığı kağıt makine kullanımı için uygun bir kağıt mıdır?

Uyarıcı Önlem

Standart kaset düz kağıt, dönüşümlü kağıt ya da renkli kağıdı tutar. Standart kaset 500 sayfaya kadar düz kağıdı (80 g/m²) tutar.

Desteklenen kağıt boyutları

Ledger, Letter-R, Letter, Legal, Statement-R, Oficio II, A3, B4, A4, A4-R, A5-R,B5, B5-R, Folio, 216 × 340 mm, 8K, 16K-R, and 16K.

NOT

Mürekkep püskürtmeli yazıcı kağıdı veya özel yüzey kaplamalı bir kağıt kullanmamalısınız. (Bu tip kağıtlar kağıt sıkışmalarına veya başka arızalara neden olabilir.)

Düz kağıt dışında ortam tipleri kullanırken (geri dönüşümlü veya renkli kağıt gibi) her zaman ortam tipi ayarını belirleyin. (İngilizce Çalıştırma Kılavuzu’a bakın) Kasetler en fazla 163 g/m² ağırlığındaki kağıtları tutabilirler. Ağırlığı 106 – 163 g/m² arasında olan bir kağıt kullanıyorsanız ortam tipini Kalın’a ayarlayın.

Kasetlere 163 g/m² ‘den daha ağır olan kalın kağıt yüklemeyin. 163 g/m²’den daha ağır kağıtlar için çok amaçlı tablayı kullanın. Makine uzun bir süre kullanılmayacaksa, kasetlerdeki kağıtları çıkarıp kağıt saklama torbasında kapalı tutarak nemden koruyun.

Çözüm:

1. Sağ yan kapağı açın

2. içerde kağıt veya yırtık kâğıt parçaları olabilir.

3. Kağıtları veya kağıt parçalarını dikkatlice ve yavaşça yırtmadan çekerek alın

4. Sağ yan kapağı kağatın

5. Ekranda kopyalamaya hazır yazısını görün

Soru Sor - Cevap Yaz