FS-3040 Çift Yüzlü Kapakta Kağıt Sıkışmış Hatası

Kâğıt sıkıştırma Çift yüzlü kapakta kâğıt sıkışmış hatası

Adım 1:

Kullanıcıya sorunuz, kullandığı kağıt makine kullanımı için uygun bir kağıt mıdır?

Uyarıcı Önlem 

Uygun Kağıtlar

Standart kaset: normal kağıt, geri dönüşümlü kağıt veya renkli kağıt kullanılır.

Standart kaset: 500 sayfa A4 veya daha küçük normal kağıt (80 g/m2) kullanılır. Desteklenen kağıt boyutları: Legal, Oficio II, Letter, Executive, Statement, A4, B5, A5, A6, Folio ve 16K.

ÖNEMLİ:

• Inkjet yazıcı kağıdı veya özel yüzey kaplamalı başka bir kağıt kullanmamalısınız. (Bu tip kağıtlar kağıt sıkışmalarına veya başka arızalara neden olabilir).

• Normal kağıt dışında ortam tipleri kullanırken (geri dönüşümlü veya renkli kağıt gibi) her zaman ortam tipi ayarını belirleyin. Kasetler en fazla 120 g/m2 ağırlığında kağıt tutabilir.

• Kasetlere 120 g/m2’den ağır olan kalın kağıt yüklemeyin. 120 g/m2’den ağır kağıtlar için çok amaçlı tablayı kullanın. Elişi kağıdına ve çok ince kağıtlara fotokopi çekilmek istendiğinde cihaz kağıt sıkıştırıyor doğal olarak ve bu kağıtları çıkarmak isterken dikkatsizlik neticesinde yırtıp içerde parça bırakılıyor. Bu yüzden de sürekli kağıt sıkıştırmaya devam ediyor. . Bu tip kağıtları kullanmayınız

Adım2 . yukarıdaki kriterlere uygun olan kağıdın takılması halinde,

Çözüm:

  1. Kaseti çıkarın

  2. sol yukarıda bulunan yeşil mandal aşağıya doğru bastırın

  3. içerde kağıt veya yırtık kâğıt parçaları olabilir.

  4. Kağıtları veya kağıt parçalarını dikkatlice ve yavaşça yırtmadan çekerek alın

One thought on “FS-3040 Çift Yüzlü Kapakta Kağıt Sıkışmış Hatası

  1. Merhaba FS 30-40 cihazımda tekli çekimlerde herhangi bir sıkıntı yok gayet güzel çekiyor ancak çift taraflı çekime geçtiğimde ön tarafı çekip kağıdı çevirmek için geri içine aldığında sıkıştırma yapıyor kağıdın arkasını çeviremiyor ve kağıdı arka taraftan çıkartmak zorunda kalıyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Soru Sor - Cevap Yaz