Etkileşimli Tahta Şifresi – EBAAdmin

FATİH Projesi kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerde 2. fazda kurulumu yapılan Etkileşimli Tahtalar(Gri renkli çerçeveye sahip olup Windows 8′ işletim sistemi kurulu olan) “etkullanici” kullanıcı adına sahip parola ile açılmaktadır. Standart kullanıcıların bu parolayı bilmeleri yeterlidir. Ancak Etkileşimli Tahtalara program yüklenmesi gerektiğinde ise yönetici hesabı ile oturum açılması gerekmektedir. Bunun için ise ayrı bir kullanıcı adı ve parolaya ihtiyacınız vardır.

Etkileşimli Tahta yönetici kullanıcı adı ve şifresi ise bazı okullarımıza kurulumu yapan firma (Vestel Yetkili Servisi) tarafından verilmiş olup bazılarına ise verilmemiştir. Etkileşimi Tahtalara yazılım yüklemesi yapmak için yönetici kullanıcı adı ve şifresine ihtiyaç duyan okullarımızın yazının alt tarafında bulunan “Yorum” bölümünü doldurmaları durumunda şifre bilgileri sadece okulun @meb.k12.tr uzantılı resmi e-posta adresine gönderilecektir. Yorumunuz alt bölümde yayınlandıysa tarafınıza gönderim yapılmış demektir.

Not: Bazı okullarımızın e-posta hesapları, gelen postaların hiç silinmemesinden dolayı dolmaktadır. Bu tür durumlarda size göndereceğim posta tarafınıza ulaşamamaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için lütfen e-posta hesabınızın dolu olmamasına özen gösterin.

 

725 thoughts on “Etkileşimli Tahta Şifresi – EBAAdmin

 1. 730***@meb.k12.tr

  M*** ye*** Ş**** İlkokulu ebaadmin şifresine ihtiyacımız var. Saat değişikliği yapamadığımız için Chrome güncellenmiyor ve program yükleyemiyoruz

 2. 728385@meb.k12.tr
  Çapa ilkokulu
  hocam verdiğiniz şifreler girmiyor faz1 faz2 neyi yanlışyapıyoruz anlamadım. printerleri kullanamıyoruz driver için admin şifresi lazım.

 3. gönderiniz için çok teşekkür ederim lakin bu şifreler win 8 yüklü tahtalarda çalışırken win10 yüklü tahtalar bu şifreyi kabul etmiyor. bu konu hakkında ne yapabilirim bilginiz var mı acaba?

 4. MERHABALAR WİN10 FAZ2 TAHTALAR İÇİN EBA ADMİN VE YÖNETİCİ ŞİFRESİNE İHTİYACIM VAR. ADRES:740794@gmail.com

   1. gönderiniz için çok teşekkür ederim lakin bu şifreler win 8 yüklü tahtalarda çalışırken win10 yüklü tahtalar bu şifreyi kabul etmiyor. bu konu hakkında ne yapabilirim bilginiz var mı acaba?

 5. MErhaba
  Üniversitede akıllı tahtalarda benzer sorunu yaşıyoruz. Şifreleri iletebilir misiniz. teşekkürler

 6. Tahtaları kurulum yaparken elektrikler gitti kurulum yarıda kaldı. Daha sonra tahtalar açılmıyor ne yapmamız gerek
  Erzurum karayazi çavuş ortaokulu müdürüyüm

   1. Merhaba iyi çalışmalar dilerim , Mümkünse faz2(eba admin ) nin şifresini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler…

 7. Merhaba. Ortaköy Anadolu İmam Hatip lisesi Müdür Yardımcısıyım Tahtalara yazılım yüklemesi yapmak için yönetici kullanıcı adı ve şifresine ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız sevinirim. Faz 1 ve Faz 2 akıllı tahtalarımız mevcut.

   1. merhaba okuldaki tahtaları yazılım yüklemem gerekiyor ben bilişim öğretmeniyim Niğde 23nisan havacılar orta okulunda bilişim öğretmeniyim bana faz 1 faz 2 şifreleri lazım birde ana şifreler bana yetkili şifreleri gönderirseniz çok memnun kalırım

    1. Şifreleri sadece okulun kurum kodu ile başlayan meb.k12.tr e-posta adreslerine gönderebiliyoruz
     iyi günler

Soru Sor - Cevap Yaz