Etkileşimli Tahta İnternet Problemi Çözümü

 

Fatih Projesi kapsamında okullardaki sınıflarda bazı internet sıkıntıları oluşabilmektedir. En sık rastlanan sıkıntı olarak İP çakışması görülmektedir.

Okullarda bağlantı sorunu yaşanan sınıflarda Akıllı tahtalarda yapılması gereken adımlar;

Denetim Masası-Ağ ve İnternet-Ağ ve Paylaşım Merkezi-Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin-Yerel Ağ Bağlantısı veya Ethernet – Özellikler -Protokol Sürüm 4 – Aşağıdaki İP adresini kullan seçeneğinden el ile İP girerek sorunu çözebilirsiniz.

Örnekte ip olarak 75 verilmiştir siz istediğiniz rakamı verebilirsiniz.

yerelağ

yerelağ1

yerelağ2

Yaşadığınız diğer sıkıntılar için yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz.

 

21 Şubat 2016
Alakalı kelimeler: , ,

11 yorum yapılmış.

 1. Ahmet

  Dns ve Ip adreslerini elle vermeme rağmen hala akıllı tahtalarımda ayrı sorun var. Sorunu hala çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevap yaz
 2. Ktü

  Tahtada internet var görünüyor ama internete girmiyor.format atılmış, denetim masasına girilmiyor hata veriyor sistem yöneticisine başvurun diyor ne yapabilirim?

  Cevap yaz
 3. gülçin ulaş

  ankara gölbaşı hacılar ilkokulu akıllı tahtadan internete bağlanamıyorum sanırım ilk defa internete bağlanmaya çalışılmış kurulum olmamış olabilir

  Cevap yaz
 4. GÜLCAN K.

  Kolay gelsin, DNS VE IP adreslerini girmeme rağmen hala tahtaya internet bağlanmıyor. Ethernet kablosu olmadığı için Wifiden bağlanmaya çalışıyorum. Wifiyi görüyor fakat üzerinde sarı ünlem çıkıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi çalışmalar

  Cevap yaz
  1. Fatih Projesi YETKİLİ

   Ağ paylaşım merkezi-WiFi özellikler – ip protokol 4 – el ile iP ve DNS verin

   Cevap yaz
   1. GULCAN K.

    El ile ip ve dns verdigim halde baglanamiyorum. Accesspointi telefonuma bagliyorum yine ayni baglanti sorunu. Telefonumun internetini tahtaya erisimi aciyorum yine ayni sari unlem.. Sorunun neyden kaynaklandigini birturlu cozemedim

    Cevap yaz
 5. osman gürz

  Kolay gelsin.Elle ip değiştirmeme rağmen bağlanamıyorum bilgisayardan bağlanıyor ama akıllı tahtadan bağlanmıyor. Çok uğraştım ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.

  Cevap yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir