Etkileşimli tahtaya harici bir kaynaktan nasıl bilgi aktarabilirim.

vestel-etkilesimli-tahtaDokunmatik Ekranı Kullanmak

Dokunmatik ekran Gömülü Bilgisayar Modülü’ne entegre olarak çalışmaktadır. “ETKİLEŞİMLİ TAHTA” ürününüze HDMI veya VGA üzerinden harici bir kaynak bağladığınızda ürününüzün dokunmatik ekran özelliğini kullanmak istiyorsanız, harici kaynağı bir USB-USB kablo ile “ETKİLEŞİMLİ TAHTA” ürününüze bağlayınız.

Bu kabloyu aşağıda görülen USB girişine, gösterilen şekilde bağlayınız. Dokunmatik ekran kısa süre içinde aktif olacaktır.” Harici kaynak bağlayarak dokunmatik ekran kullanmak için sürücü yüklemek gerekebilir.Bu durumda,ürünle birlikte verilen CD içerisinden gerekli olan dokunmatik ekran sürücüsü harici kaynak cihaza yüklenmelidir.”

Dokunmatik ekran o an ekranda görünen görüntüyü kontrol eder. Eğer kaynak olarak “Gömülü Bilgisayar” kullanılıyorsa dokunmatik ekran “Gömülü Bilgisayar’ı” kontrol eder. Eğer HDMI veya VGA üzerinden harici bir kaynak bağlanacak olup görüntü olarak o kaynak seçilirse, dokunmatik ekran USB kablosu o kaynağa bağlı olmak koşulu ile otomatik olarak o kaynağı kontrol edecek şekilde aktarılır.

DOKUNMATİK EKRAN KULLANIMI İLE İLGİLİ UYARI

UYARI: Etkileşimli Tahta ürünüzde dokunmatik ekran özelliğinin etkin olabilmesi için Windows ya da Linux işletim sistemlerinin başlatılmış olması gerekmektedir.

Akıllı tahta pc ye bağlama

akıllı tahta hdmi bağlantı

akıllı tahta vga bağlantı

Önemli !

VGA üzerinden harici bir kaynak ile aynı anda görüntü ve ses aktarımını sağlamak için VGA kablosu haricinde şekilde görüldüğü gibi bir ses aktarım kablosu(3.5mm stereo)kullanılmalıdır.

ET kullanım kılavuzu “Dokunmatik ekranı kullanmak” bakınız.

2 thoughts on “Etkileşimli tahtaya harici bir kaynaktan nasıl bilgi aktarabilirim.

  1. Admin bizim akıllı tahtada okul daki pc öğretme ni sifre koymus bazen programlar acılmıyo hatta akıllı tahta uyg. Bile ne yapmalı hocaları mız

Soru Sor - Cevap Yaz