Etkileşimli Tahta Açılışta Şifreyi Kaldırma

Eğer siz de Etkileşimli Tahta’yı açtığınızda  şifre girme ekranını görmek istemiyorsanız ve Etkileşimli Tahtanız direkt olarak başlangıç menüsüne gelmesini diliyorsanız yazımızı okumanızda fayda var.

1.  Etkileşimli Tahta 2. Faz’da Windows 8 Yüklüdür. Windows 8’de “Çalıştır” menüsü yer almıyor. Bunun yerine çalıştırmak istediğiniz program veya uygulamayı direkt olarak Başlangıç menüsünde gezinirken klavyenizden yazmaya başlıyorsunuz.

windows 8 başlangıç
2. Bu nedenle hemen yukarıda gördüğünüz ekranda “netplwiz” kelimesini yazıp Enter‘a basıyoruz  Windows 8 buna ait olan uygulamayı sizin için bulacaktır.

4. “netplwiz”e tıkladığınızda karşınıza “Kullanıcı Hesapları” aracı gelecektir. Burada yer alan “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” adlı seçeneğin başında yer alan İşareti kaldırmanız bundan sonra Windows 8’in direkt olarak açılışta Başlangıç menüsü ile giriş yapmasını sağlayacaktır.

Etkullanici şifresini kaldırınız

windows 8 netplwiz-tr

 

5. Eğer yeniden şifre ile bilgisayarınıza giriş yapmak isterseniz kolayca aynı adımları takip ederek “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğini yeniden aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Aynı adımlar Windows 7 üzerinde de aktif ve “Çalıştır” menüsünü kullanarak kolayca orada da giriş ekranlarını atlamanız mümkün.

Şifreyi Kaldırmak İçin Gerekli EBAAdmin Şifresi 

One thought on “Etkileşimli Tahta Açılışta Şifreyi Kaldırma

Soru Sor - Cevap Yaz